Прва мушка регионална лига - ЗАПАД, сезона 2017/18.

Јесењи део првенства – Пролећни део првенства
Трстеник 16. децембар 2017. Првенствена, коло 12.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА – ЈАГОДИНА 89:88 (43:45)
ts_ppt17_jagodina_89-88_sПо ко зна који пут код куће, Трстеничани завршавају утакмицу као да их тренира-Хичкок. Одлична екипа Јагодине је водила током целе утакмице, а у заддњих 12 секунди права драма у трстеничкој Хали спортова. У самом финишу, минут ипо пред крај домаћи кошаркаши су и први пут повели, резултат је био 86:85. Али екипа Јагодине има лопту и креће у напад, под кошем исправља свој промашај и даје кош уз слободно бацање, а одмах затим осваја лопту и поново изводи слободна бацања. Ипак уз добру музику, погледајте репортажу.
– Већи формат, за таблете и мобилне Галерија html5 КОШ-17/18;

Друга женска лига група Југ-Б, сезона 2017/18.

Јесењи део првенства – Коло 9.
Трстеник 9. децембар 2017. год.
КК Трстеник – КК Багдала (КШ) 101:52 (67:20)
ts_devkos17_sТакмиче се у Другој женској лиги група Југ-Б, од девет првенствених кола имају 4 победе и 5 пораза. Иако је то женска сениорска лига, за наше двојке се може рећи да су пре јуниорке него сениорке, јер су доста младе. Овог викенда гостовала је такође, више него млада, екипа Багдале из Крушевца. Наше кошаркашице су биле далеко успешније и победиле су убедљиво резултатом 101:52 (67:20). Кошаркашице Трстеника се већ дуже време такмиче у јуниорским лигама где су бележиле завидне резултате. Под вођством својих тренера Драгана Ристића и Бојана Декића, младе Трстеничанке се труде да наставе успешним путем којим су пролетос на првенству младих у Кладову освојиле бронзану медаљу и треће место у Србији. Руководство клуба има великих проблема и тешкоћа са средствима потребним за ову врсту такмичења, па овом приликом позивамо све који су у могућности, нарочито успешне привреднике, да помогну младим кошаркашицама Трстеника да и у наставку првенства играју овако ефикасно и достојно представљају свој град. Већи формат, за таблете и мобилне Галерија html5 КОШ-17/18;

Јесењи део првенства – Коло 10.
Трстеник 1. децембар 2017. год.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА – ПАРАЋИН 95:83 (57:31)
ts_ppt17_paracin_95-83_sТрстеничани се разиграли против гостију из Параћина, толико да су водили и са 26 поена разлике на полувремену. Било је добрих комбинација, кошева младих играча, па и „закуцавања“. Али и гости су показали да имају своје одличне минуте, па су вођство домаћина смањили на 4-5 минута пре краја, на само 7 поена разлике. Тада су се „задремали“ Трстеничани пренули и у неколико брзих акција успели да лако дођу до победе од 12 поена разлике. Лепа и занимљива утакмица, а камера је забележиле оно што кошарку чини динамичном и чиме привлачи младе; погледајте све то у краткој репортажи и ви...

Трстеник 24. новембар 2017. год.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА – ЗЛАТАР (Нова Варош) 70:92 (33:48)
ts_ppt17_zlat_70-92_sУбедљиви гости надвисили у свим елементима игре домаћу Прву петолетку. Трстеничани само на моменте показали како умеју да играју кошарку, али им гости из Нове Вароши нису препуштали много могућности да се размахну, већ су играли сигурно, мирно, а контрама и тројкама, које су биле увек оружје домаћина, сигурно одржавали разлику на 12-17 поена. И овом приликом гости су показали да се не налазе случајно у самом врху лигашке табеле, а ако овако наставе сигурно ће бити главни кандидати за улазак у виши ранг такмичења. Домаћи кошаркаши морају добро да поведу рачуна о следећим сусретима, јер се већ налазе у опасној зони за испадање из лиге.

Јесењи део првенства – Коло 7.
Трстеник 15. новембар 2017. год.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА – ПРИБОЈ (Прибој) 77:75 (24:39)
ts_ppt17_priboj_77-75_sОд понора до трона! Тако су трстенички кошаркаши играли у првом и другом полувремену са гостима из Прибоја. Одлична екипа гостију доминирала је тереном у првом полувремену и до средине треће четвртине, гости су тада водили и са 15-17 поена разлике. А тада су једноставно, стали. Да ли је полако стизао умор од дугог путовања до Трстеника, или се мало задовољили огромним вођством, или су играчи Прве петолетке подесили своје „нишанске справе“ за тројке, мање је сада битно, али је цела последња четвртина била више него узбудљива и неизвасна, па је сам крај тј. финиш режиран у Хичкоковом стилу за Риплија, обележио ову за неповеровати кошаркашку утакмицу. Најбоље је да погледате сами ширу репортажу.

Јесењи део првенства – Коло 5.
Трстеник 4. новембар 2017. год.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА – НАПРЕДАК Јуниор (КШ) 71:80 (43:42)
ts_ppt17_nprks_71-80_sГости победили заслужено бољом игром у другом делу утакмице, а домаћин се надавао тројки у првом делу меча. Утакмица пуна лепих акција, улазака под кош, а карактеристично је да су домаћи дали 17 тројки, што је рекорд Трстеничана у првенственим мечевима. Овога пута истичемо и прави спортки гест гостију, који су на пограшну одлуку сидија, признали да је лопта за домаћина. То се ретко догађа на нашим спортским теренима, па приказујемо у репортажи тај детаљ, који ће сигурни смо конкурисати за спортски гест године на кошаркашким теренима. Погледајте и ви видео.

Јесењи део првенства – Коло 3.
Трстеник 21. октобар 2017. год.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА – ЦРНОКОСА (Косјерић) 91:71 (39:31)
ts_ppt17_crnks_91-71_sЈош једна одлична игра Трстеничана на домаћем паркету и нови бодови у првенству. Гости из Косјерића, са подмлађеном екипом, нису успели да пруже озбиљнији отпор домаћину. Међутим играло се „лепршаво“ па су љубитељи кошарке у трстеничкој хали спортова уживали гледајући лепе акције, улазе под обруче, доста тројки и лепих кошева. Идуће 4. коло, екипа Прве петолетке гостује код комшија у Рачи, домаћин је „Зекас“.

Јесењи део првенства – Коло 1.
Трстеник 6. октобар 2017. год.
ПРВА ПЕТОЛЕТКА – МИЛЕШЕВАЦ (Пријепоље) 84:55 (49:25)
ts_ppt17_milos_84-55_sТрстенички кошаркаши су доста лако и убедљиво саваладали подмлађену екипу из Пријепоља резултатом 84:55, по четвртинама (22:13, 27:12, 21:10, 14:20). Екипа Прве петолетке, је почела утакмицу брзим акцијама, са прецизним шутевима за 3 поена и тако наставила до средине другог полувремена, увећавајући своју предност. У последњој четвртини ушле су у игру и најмлађе снаге Трстеничана, које су показале да су спремне и за најтеже сусрете. Како нам је рекао тренер домаћина Горан Лазић, очекују се и два појачања која ће сугурно у овогодишњем првенству много значити за тим Прве петолетке.

Трстеничанин најбољи играч Бундес лиге Аустрије

ts_pmiletic_mvpa17_s1ts_pmiletic_mvpa17_s2Наш Трстеничанин, Предраг Пеђа Милетић проглашен је за најбољег кошаркаша Бундес лиге Аустије! Милетић је у овој сезони наступао за Аустријску екипу BC Hallmann Vienna, одиграо је 35 утакмица где је просечно бележио 19,1 поен, 5,3 скокова и 1,8 асистенција по мечу. Пеђа је награду за најбољег играча Аустрије за сезону 2016/17 добио ЈЕДНОГЛАСНО. Он је уједно и први играч у историји аустријске кошарке са простора Републике Србије, који је добио ову престижну награду. Пеђа Милетић је кошарку почео да тренира у свом родном Трстенику за матични кошаркашки клуб Прва Петолетка. У Трстенику је играо 4 године и за то време са клубом и својим другарима, прешао из најнижег ранга такмичења до савезног ранга такмичења. Са КК Прва петолетка је након уласка у Прву Б савезну лигу, што је и највећи успех трстеничке кошарке, прешао у КК Напредак Рубин из Крушевца, који је тада играо Прву савезну лигу.
Пеђа је Напретку, у одлучујућој утакмици за опстанак у елитном кошаркашком такмичењу, био лидер тима са 26 поена и оставио Крушевљане у елити српске кошарке. Друге године Пеђа је понео и капитенску траку (први играч у историји клуба који није из Крушевца, а добио је капитенску траку) и у још једној сјајној сезони предводио Напредак до 4. места у лиги. Добре партије нису остале не запажене и поред много одличних понуда, изабрао је одлазак у украински клуб Grifony Simferopol где се задржао две године. После Украине вратио се у српску кошарку, где је потписао једногодишњи уговор са тада АБА лигашем крагујевачким Радничким. Под вођством познатог стручњака Мирослава Муте Николића, Раднички и Пеђа су бележили сјајне резултате победивши у више наврата великане као што су кошаркашки клубови: Партизан, Ц. Звезда, Хемофарм, Цибона, Будућност, Задар.
Након Радничког враћа се у Украину где наступа успешно за Himik. Након тога одлази у румунски Asesoft, са којим постаје шампион Румуније. После Румуније своју каријеру наставља у Аустрији где 4 године предводи BC Hallmann Vienna до освајања Супер купа, где и добија престижно MVP признање кошаркашког савеза Аустрије. То су наши Трстеничани, скромни, вредни, успешни и пре свега прави спортисти. Све честитке Пеђи и од његових Трстеничана.
– Захваљујемо се новинарској редакцији листа „Поморавске новине“ на достављеним фотографијама и опширним информацијама.