СРПСКА ЛИГА–ИСТОК, сезона 2017/18
ФК Трстеник, домаћин: ( коло + )

fkts_grbfkts_gallnew_sТрстеник, лето-јесен првенство 2017/18.
Традиција фер-плеја, фудбалског надигравања и истрајности. ФК Трстеник ове године у новом првенству Српске лиге-ИСТОК прославља редак јубилеј на овим просторима, 97/98 година од како се закотрљала прва фудбалска лопта „кедерка“ на игралишту крај Мораве...

ФК ТРСТЕНИК – 97 година фудбала
Српска лига – ИСТОК 2017/18. Коло 5.
Јагодина, 17. септембар 2017. год.
ФК Табане 1970 – ФК Трстеник ППТ 0:0
ts_tst_tab_5-2-duel_s* Стари зналци у борби за три бода, добили по један. Трстеничани имали већи део утакмице иницијативу, али домаћин био први у прилици до три бода, међутим одбрана Трстеничана је избацила лопту са гол линије. У другом делу гости су били надмоћнији и имали прилику да освоје цео плен, али је пречка спречила да Радивојевићев „пријектил“ заврши у мрежи. * (trsteničani.rs)
Јагодина – Гледалаца: 100. Судија: Александар Вукадиновић (Ниш) 7,5. Жути картони: Милошевић, Јовановић, Ристић (Табане 1970), Миловановић, Пантелић (Трстеник ППТ). Црвени картон; Милошевић (Табане 1970).
ТАБАНЕ1970: Митровић 7, Стојановић 6,5, Јовановић 7, Ристић 7, Савић 7, Којић 6,5, Димитијевић 6 (од 56. Илкић 6), Милошевић 7,5, Јеремић 6 (од 53. Најдановић 6), Марковић 6,5, Тацковић 6 (од 70. Тикмић -).
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7,5, Апостоловић 6,5, Пуношевац 7, Пантелић 7, Вукосављевић 7,5, Радовић 6,5, Радивојевић 7, М. Миловановић 7, Унић 6,5 (од 52. Н. Миловановић 6,5), Васић 7.
Играч утакмице: Миодраговић, Трстеник ППТ.
– Играо се 14. минут када је Милошевић извео слободан ударац са 25 метара, лопту је из угла у корнер избацио голман Миодраговић. У 26. минуту Васић је изашао испред Митровића, али голман ногом у паду зауставља лопту. Милошевић је у 61. минуту, извео слободан ударац са 35 метара, али је голман гостију био на месту. Минут касније, Најдановић није најбоље реаговао у доброј шанси. Домаћини су у 71. минуту, погодили стативу, а пет минута касније, после грешке голмана, Радивојевић је са десетак метара уздрмао пречку.
– Репортер „Спортског журнала“, 3. Миловановић.

Српска лига – ИСТОК 2017/18. Коло 4.
Трстеник, 9. септембар 2017. год.
ФК Трстеник ППТ – ФК Дунав (Прахово) 3:1 (2:1)
ts_fktst_fkdunav_3-1_s** За разлику од прошле игре код куће, овог пута трстенички фудбалери показали сасвим другачију игру: свако је дао свој допринос ефикасној победи, а да се имало мало више спортске среће и да је судио искуснији судија, резултат би био далеко убедљивији. Но, очигледно је да је игра домаћих напредовала, да су многе линије деловале уиграније, пробојније и брже. То говори да „плави“ са Мораве сасвим сигурно из друге, прелазе у трећу брзину фудбалске игре. ** (webportal-trsteničani.rs)
ТРСТЕНИК – Гледалаца: 200. Судија: Милош Алексић (Параћин) 6. Стрелци: Радивојевић у 21. и 90+3 и Васић у 38. за Трстеник ППТ, а Зајић у 44. минуту за Дунав. Жути картони: М. Миловановић (Трстеник ППТ), Стефановић, Бјелица, Островљановић (Дунав).
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7, Апостоловић 6,5 (од 90. Егерић -) Пуношевац 7,5, Пантелић 7, Милић 7 (од 64. Вукосављевић 7), Каровић 7,5, Радивојевић 8,5, М. Миловановић 7, Срејић 6,5 (од 78. Перчевић -), Н. Миловановић 7, Васић 7,5.
ДУНАВ: Крстић 7, Милић 6, Островљановић 6, Зајић 7,5, Денић 6,5, Ерић 6 (од 69. Друлић 6), Величковић 6 (од 61. Стаменковић 6,5), Пуљецовић 7, Вукић 7, Стефановић 6, Бјелица 6 (од 65. Живковић 7).
Играч утакмице: Марко Радивојевић.
– До прве победе пред својим навијачима Трстеник је дошао после најбоље игре ове јесени. Неугодни гости су и овога пута прилично намучили момке тренера Ивана Радивојевића, али је домаћин предвођен сјајним Марком Радивојевићем забележио другу узастопну победу. Почело је жестоко. Већ у 9. минуту Радивојевић је одлично упослио Васића, уследио је ударац са десет метара, а Крстић одлично интервенисао. Само минут касније и гости су запретили. Зајић је са 30 метара погодио пречку, а у 16. Васић је пропустио још једну лепу прилику. Незадрживи Радивојевић се у 21. минуту поиграо са одбраном гостију на ивици шеснаестерца и у пуном налету топовским ударцем погодио угао Крстића.
Нешто касније Радивојевић је оборен пред голом гостију, а несигурни судија Алексић није реаговао. У финишу полувремена Ненад Васић се искупио за претходне промашаје и, на асистенцију Радивојевића, удвостручио предност. Гости су минут пре краја овог дела, после корнера, искористили прву прилику и поготком Зајића вратили се у игру. Покушали су гости и у наставку да направе преокрет, али је одбрана домаћина добро обавила посао. Иако су чешће нападали нису ни једном озбиљније угрозили сигурног Миодраговића, шта више Трстеничани су могли и до убедљивије победе. Сјајни Марко Радивојевић је у трећем минуту судијске надокнаде, после лепе соло акције, потврдио победу.
– Репортер „Спортског журнала“ М. Веселиновић
– Погледајте репортажу и у Видео1718-Галерији5;
Српска лига – ИСТОК 2017/18. Коло 3.
Свилајнац, 2. септембар 2017. год.
ФК Раднички (С) – ФК Трстеник ППТ 1:2 (1:1)
ts_lazmiodr_golmtst_s** У трећем колу првенства дуел старих зналаца у Српској лиги-Исток, по традицији опет успешнији Трстеничани. Гостујући фудбалери су први повели голом Радивојевића, а домаћин је изједначио са пенала. У другом полувремену, када су домаћи фудбалери кренули у нападе неби ли изједначили резултат, поново је Марко Радивојевић стишао њихове амбиције. У том делу игре Трстеничани су пропустили пар идеалних прилика да доста убедљивије савладају екипу Радничког. По речима тренера Трстеника, све линије у игри су овога пута функционисале добро, уз максимално залагање и пожртвовање свих играча који су допринели овом лепом успеху и освајању значајна три бода у Свилајнцу. (trsteničani.rs)
Свилајнац – Стадион: „Бојача“. Гпедалаца: 150. Судија: МилошТрајковић (Лебане) 7. Стрелци: Стојановић у 35. (из пенала) за Раднички, Радивојевић у 16. и 56. минуту за Трстеник ППТ. Жути картони: Стевић, Стојановић, Илић (Раднички), Милић, Васић, Миловановић, Егерић (Трстеник ППТ).
РАДНИЧКИ (С): Бјелица 7, Страиновић 6,5 (Милановић 6,5), Рајковић 6, Илић 6, Стевић 7, Аћимовић 7 (Благојевић 6,5), Милић 7, Поповић 7, Максимовић 6,5, Синђелић 6,5, Стојановић 7.
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 8, Апостоловић 7 (Перчевић 6,5), Пуношевац 7, Пантелић 7, Милић 7, Каровић 7, Радивојевић 8, М. Миловановић 6,5, Егерић 6,5, Н. Миловановић 6,5, Васић 7, Вукосављевић -. Играч утакмице: Лазар Миодраговић.
– Радивојевић је затресао мрежу Бјелице у 16. минуту, после одличне акције гостију. Милић је фаулирао Стојановића у шеснаестерцу у 35. минуту и то је био пенал за домаћина, који је најбољи стрелац Радничког реализовао. Наставак сусрета донео је опет иницијативу домаћина, а хладан туш стигао је у 56. минуту кад је Радивојевић постигао гол одлуке. Домаћини су играли нападачки, али нису били спретни у завршници, па су после два пораза на старту првенсгва, гости однели бодове са Бојаче. Репортер „Спортског журнала“ Д. Ковачевић-Ђорђевић.

Српска лига – ИСТОК 2017/18. Коло 2.
Трстеник, 26. август 2017. год.
ФК Трстеник ППТ – ФК Будућност (П) 0:1 (0:0)
ts_fktst_fkbuducn_0-1_s** Прописно се обрукавши, трстенички фудбалери су испраћени салвама звиждука домаћих навијача за приказану више него слабу игру. Гости су награђени громким аплаузом и овацијама својих бројних навијача, јер су у свим елементима фудбалске игре надвисили домаће фудбалере. Одлични Голман Трстеничана, спасао „плаве“ од убедљивијег пораза; Трстеничани су по ко зна који пут играли у белим гостујућим дресовима на домаћем терену (?), па су и прошли баш као у гостима. ** (webportal-trsteničani.rs)
ТРСТЕНИК – Гледалаца: 200. Судија: Игор Рајковић (Деспотовац) 6. Стрелац: Стојковић у 60. минуту. Жути картони: М. Миловановић, Каровић, Н. Миловановић (Трстеник ППТ), Цветковић (Будућност).
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7,5, Апостоловић 6, Гашић 6 (од 46. Перчевић 6,5), Вукосављевић 6 (од  66. Андрејић 6), Милић 6 (од 60. Васиљевић 6), Каровић 6, Радивојевић 6,5, Пантелић 6, Срејић 6, Н. Миловановић 6,5, М. Миловановић 6.
БУДУЋНОСТ (П): Милановић 7, Марковић 7, Милошевић 7, Цветковић 7,5, Крстић 7, Ивановић 8, Прокић 7,5, Јовановић 6 (од 68. Стоиљковић 7), Стојковић 7,5, Лазаревић 7,5, Пешић - (од. 25.Станојевић 7, од 66. Трајковић 7).
Играч утакмице: Алекса Ивановић (Будућност).
ts_fktst1718_buducn_0-1_s– Гости из Поповца (код Ниша), су доминирали од самог почетка. Иако није било повољних прилика, могло се закључити да је Будућност решена да изненади домаћина у Трстенику. Оно што су наговештавали у првом полувремену, остварили су у наставку. Већ у 50. минуту Лазаревић је одлично проиграо Прокића, али је голман домаћих Миодраговић сјајно интервенисао и спасао сигуран гол. Још неколико пута млади Миодраговић је одбранио ударце са ивице шеснаестерца, али је поклекао у 60 минуту после корнера гостију. Стојковић је био највиши у скоку и главом послао лопту у мрежу. Једину праву прилику домаћин није искористио у 89. минуту. После слободног ударца Н. Миловановића, Пантелић се најбоље снашао пред голом Милановића, али је погодио пречку.
Kомплет дресова на дар свом некадашњем клубу
Трстеник, 25. август 2017. год.
ts_svjov_dre-na-dar_s ТРСТЕНИК – Последњи тренинг пред гостовање Будућности из Поповца остаће у лепом сећању фудбалерима Трстеника и руководству клуба. Светислав Јовановић, некадашњи играч и директор клуба, који већ 21 годину живи у САД (Колумбус-Охајо), још једном је показао колико воли свој Трстеник и фудбалски клуб, за који је играо скоро пуних 25 година. Овога пута Трстеничане је даривао комплетном гарнитуром дресова, наравано плаво-беле боје, баш онакве какве су имале генерације из тридесетих година прошлог века, када су у њима играли његови отац и стриц. Јовановић је по завршетку играчке каријере 1992. године био директор клуба и исте године основао је Школу фудбала у Трстенику. Заједно са тренером Живојином Илићем успели су да, Трстеник 1994. године после тридесет година таворења, постане српсколигаш. Овакав гест Светислава Јовановића је за сваку похвалу, поклон је дошао у правом тренутку и велики је стимуланс за све у клубу у сезони која је већ почела. Репортер „Спортског журнала“ М. Веселиновић.
Српска лига – ИСТОК 2017/18. Коло 1.
Мрштане, 20. август 2017. год.
ФК Моравац ОРИОН – ФК Трстеник ППТ 1:0 (1:0)
ts_fktst1617_moror_1-1_s СЦ ОРИОН. Гледалаца: 150. Судија: Стефан Ћирић (Пирот) 7. Стрелац: Каровић (аутогол) у 19. минуту. Жути картони: Ђенић, Марко Младеновић (Моравац Орион), Миловановић (Трстеник ППТ).
МОРАВАЦ ОРИОН: Миодраг Младеновић -, М. Илић 7, С. Ђокић 6,5, Селимовић 6,5 (Марко Младеновић -), Стојановић 7, Маринковић 7, Славковић 7 (Ђенић -), А. Станковић 6,5, Ж. Станковић 7, Стефановић 6,5, Николић 6,5 (Костић 6,5).
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић 7, Апостоловић 6, Поповић 6, Пантелић 6,5, Вукосављевић 6, Каровић 6, Радивојевић 6,5, М. Миловановић 6,5, Васиљевић 6, (Перчевић 6,5), Н. Миловановић 6, Васић 6, (Срејић -).
Играч утакмице: Илић (Моравац Орион)
– Моравац Орион је сезону отворио победом у дуелу са традиционално неугодним гостима из Трстеника. После почетне офанзиве Мрштанчана гол одлуке постигнут је у 19. минуту. Славковић је центрирао, неспретно је реаговао Каровић у покушају да избаци лопту, пласирао је у мрежу свог тима. До одмора још две прилике за домаћина, али су Марко Илић и Жарко Станковић били непрецизни.
У наставку су гости заиграли отворено и агилније, али и отворили простор за брзе акције домаћина. Радивојевић је, у 69. минуту имао лепу прилику, али је голман Младеновић правовременом интервенцијом отклонио опасност. У 82. минуту најбољу прилику на утакмици имао је капитен Моравца Орион Стефановић, шутирао је сам искоса са десне стране са 7-8 метара, али је голман Миодраговић био сигуран. Последњу прилику на утакмици имао је Костић после корнера је шутирао главом, али је лопта завршила изнад пречке. – Репортер „Спортског журнала“ С. Ж.
Српска лига – ИСТОК 2017/18, припреме
Уређење терена и обнова игралишта
ts_uredjter17_s Поред припрема и одиграних утакмица (играло се и са екипом Темнић 1924 у Варварину новим чланом Прве лиге (читај, некада Друга лига), почело се и са озбиљнијим уређењем самог травнатог терена, тј. голманског простора-петераца. Мења се комплетна трава и поставља нова уз стално заливање. Поред тога, набављене су и нове кућице за екипе и делегата сусрета, мењају се лимени поклопци за хидранте поред голова, врши се исправљање и уређење саме ограде око игралишта, која задаје велику муку клубу, одавно. Забележили смо пар детаља са самог терена, како то сада изгледа и како напредују радови. Управ клуба се озбиљно ухватила у коштац са свим проблемима, као што тренери и играчи вредно и пуном снагом тренирају, сваког дана у два термина.
– Погледајте репортажу у већем формату, Видео1718-Галерија5;
Трстеник - Г. Рибник, 26. јул 2017. год.
РИБНИК – ТРСТЕНИК ППТ 3:3 (1:1)
Игралиште у Горњем Рибнику. Гледалца: 50. Судија: Александар Новичић (Трстеник). Стрелци: Славковић у 33. и 74 (из једанаестерца) и Војиновић у 53. за Рибник, а Васиљевић у 2, Васић у 49. и Марко Радивојевић у 62. минуту за Трстеник ППТ.
РИБНИК: Јовановић, Луковић, Трошић, Војиновић, Пантелић, Славковић, Ђонић, Лазаревић, Трнавац, Тоскић, Иричанин. Играли су још: Караџић, Вељковић.
ТРСТЕНИК ППТ: Игњатовић, Васовић, Поповић, Џатић, Гашић, М. Миловановић, И. Миловановић, Андрејић, Васиљевић, Матовић, Срејић. Играли су још: Миодраговић, Младеновић, Радивојевић, Егерић, Унић, Васић, Перчевић, Пецић, Апостоловић, Пантелић.
– Рибник, члан окружне лиге Расинског округа, изненадио је српсколигаша. У другој провери Трстеничани су потпуно подбацили. Три пута су Трстеничани водили. У 2. минуту стрелац је био Васиљевић на асистенцију Андрејића, други пут искусни Ненад Васић је добро реаговао на центар шут Марка Радивојевића, а треће вођство, које није било довољно за победу, је дело спретног Радивојевића. Статична, шупља и неорганизована одбрана и неефикасан напад у игри гостију, домаћи су искористили на прави начин и головима Славковића из слободног ударца и са пенала и Војиновића у 22. минуту и успели да изборе нерешен резултат. У суботу Трстеничани имају најтежи тест, гостују новом прволигашу Темнићу.
– Репортер „ЖУРНАЛА“, М. Веселиновић.
Трстеник, 22. јул 2017. год.
ФК Трстеник ППТ – ФК Гоч (Врњачка Бања) 1:0 (0:0)
ts_fktsjes17_gocvid_s* ФК Трстеник је отпочео припреме за нову сезону 2017/18 пуним темпом са тренинзима две пута дневно (пре подне и поподне), мада како су нам тренери рекли са малим закашњењем, али постићи ће се све до почетка првенства. А када смо данас посетили игралиште и играче пре неколико дана, стекли смо утисак да све делује, свеже, подмлађено, пуно ведрине, оптимизма, али озбиљно и радно. Помислили смо да је не лето у пуном јеку, већ, да даааа... па то је пролеће стигло у ФК Трстеник. Нови млади тренери, доста младих квалитетних играча из кадета и јуниора у првој постави, са прекаљеним првотимцима и асовима, чак око 25 играча конкурисаће за места у тиму ! А и неколико „одлуталих ласта“ враћа се у своје гнездо. Верујемо и стојимо увек уз трстеничке момке (који су одиграли и прву припремну утакмицу, овог пута и са новим браон дресовима са клубским грбом на грудима). Сам терен се већ неколико дана по највећој врућини стално одржава и залива новим воденим топовима (прскалице јачег домета и снаге). Све делује много зрелије, озбиљније и што је по нама најважније-уредније и вредније. Само напред... * (webadmin-trstenicani.rs)
ts_fktsjes17_gocpripr_sТРСТЕНИК – Гледалаца: 50. Судија: Миленко Димитријевић (Трстеник). Стрелац: Џатић у 55. минуту.
ТРСТЕНИК ППТ: Миодраговић, Васовић, Стојаковић, Гашић, Младеновић, Матовић, Пецић, Поповић, Васиљевић, Васић, Срејић. Играли су још: Унић, Џатић, Грујић, Апостоловић, Перчевић, Егерић, Миловановић, Марко Радивојевић и Митар Радивојевић.
ГОЧ (Врњачка Бања): Шурбатовић, М. Гавровић, Игњатовић, Лазаревић, Милић, Црноглавац, Столић, Миленковић, Дробњак, Бучукаревић, А. Гавровић. Играли су још: Илић, Симовић, Васић.
– У првој провери комшије из Врњачке Бање оставиле су повољнији утисак у првом полувремену. Тек у наставку, са постпуно измењеним саставом, домаћин је заиграо много зрелије, стално нападао и успео да забележи минимналну победу голом Џатића после добро изведеног корнера Николе Миловановића. И поред несносне врућине (36 °Ц), оба ривала су се прописно истрчали, жестоко се борили за сваку лопту, па тренери Иван Радивојевић и Предраг Гроздановић, у овој фази припрема, могу бити задовољни.